Karmienie piersią jest procesem złożonym, wymagającym przygotowania mentalnego i dużej dawki motywacji karmiącej mamy. Jeśli rodzisz po raz pierwszy, możesz potrzebować pomocy. Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na położną, która nauczy Cię poprawnie przystawiać maluszka do piersi. Wsparciem mogą się też okazać specjalne akcesoria do karmienia, które ułatwią Ci wykonywanie tej czynności. Najważniejsze, abyś była cierpliwa, nie zniechęcała się i podejmowała kolejne próby – z czasem Twoje dziecko nauczy się odpowiednio ssać pierś, a Ty zapewnisz mu stabilny rozwój oraz odporność, niezbędną na dalszych etapach życia.

W pierwszych dniach po porodzie możesz jeszcze być obolała i trudno będzie Ci znaleźć wygodną pozycję do karmienia. Z pomocą przychodzą specjalne poduszki, dzięki którym nie obciążysz rąk i kręgosłupa podczas trzymania maleństwa.

Poduszka do karmienia ma być dla Ciebie wsparciem, nie może zatem być zbyt mała. Dziecko nie może się z niej zsuwać. Najlepszy będzie model posiadający wyprofilowane brzegi, sztywną konstrukcję i wysokość mierzącą kilkanaście centymetrów.

Koniecznie sprawdź też jej wypełnienie. Tego typu poduszki najczęściej posiadają wypełniacz ze styropianu, gąbki i włókien poliestrowych silikonowanych. Bez względu na to, na który z surowców się zdecydujesz, zweryfikuj czy posiada niezbędne atesty, choćby certyfikat oekotex standard, potwierdzający bezpieczeństwo chemiczne surowców. Nie ma przecież nic ważniejszego niż zdrowie Twojego maluszka.

Kategorie: Newborns

0 Komentarzy

Dodaj komentarz