Kokon niemowlęcy nazywany potocznie gniazdkiem to małe, przenośne łóżko, które daje możliwość spania z naszym noworodkiem w jednym łóżku oraz które można zabrać ze sobą w każde miejsce. Zapewnia Twojemu dziecku bezpieczeństwo, a dzięki uniesionym krawędziom tworzy barierę przed bodźcami, których chcemy unikać w pierwszych miesiącach życia naszych pociech. W ten sposób pomagamy im stworzyć przytulne i bezpieczne miejsce do spania, w którym warunki są zbliżone do tych w „brzuszku Mamy”. Możesz gniazdo łatwo zabrać ze sobą gdy idziesz np. z wizytą do znajomych, dzięki temu twoje niemowlę będzie miało zawsze swoje, znajome miejsce do spania.

Dobrze jest też pamiętać o tym, że spanie w tym samym pokoju z Twoim dzieckiem (wspólne spanie) zmniejsza ryzyko SIDS nawet o 50%. SIDS jest to syndrom nagłej śmierci noworodków. Kiedy występuje ? Pomiędzy 1 a 6 miesiącem życia, a jego szczyt przypada na okres pomiędzy 2 a 4 miesiącem życia, z największym ryzykiem pod koniec 2 miesiąca. Częściej zdarza się u dzieci płci męskiej, często w okresie infekcji oraz w chłodnej porze roku. Dodatkowy czynnik obciążający to wcześniejsze wystąpienie podobnego przypadku w danej rodzinie. Zwykle zdarza się w czasie snu.

Dziecko może bezpiecznie bawić się w gnieździe odseparowane od wielu bodźców z zewnątrz. Gniazdo jest miękkie i wygodne a materiały zastosowanie w jego produkcji spełniają wszystkie normy, posiadają certyfikaty OEKO TEX i są sprawdzone na zawartość niebezpiecznych substancji. Dzięki czemu również Ty możesz spać spokojnie.

Możesz również umieścić gniazdo na przewijaku i rozluźnić sznurki, aby je „otworzyć. Służyć będzie wtedy jako wygodny przewijak. W dalszych etapach rozwoju naszego dziecka, gniazdko może być matą do leżenia na podłodze oraz dobrą pomocą przy pierwszych próbach podnoszenia się naszego dziecka.

Nasz produkt może być prany w pralce zgodnie z zaleceniami na metce. Dzięki opakowaniom – pudełkom, które są znaczone naszym logiem oraz markowych foliopaków nasze produkty idealnie nadają się jako prezent dla bliskiej osoby lub na imprezy typu „Baby Shower”.

Kategorie: Newborns

0 Komentarzy

Dodaj komentarz